Reprezentacja Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie wśród kobiet oraz Politechniki Rzeszowskiej wśród mężczyzn triumfowały w finale Akademickich Mistrzostw Polski w tenisie stołowym.


Zawodniczki z warszawskiej uczelni od początku do końca były zdecydowanie najlepszym zespołem. Do półfinału weszły dzięki czterem zwycięstwom po 3:0. Dopiero w półfinale i finale – z Akademią im. Jana Długosza w Częstochowie – przegrały po jednej grze. Trudniejszą drogę do złota mieli tenisiści stołowi z Rzeszowa, którzy w grupie przegrali jeden mecz, ze Szkołą Główną Handlową 1:3 i awansowali z drugiej pozycji. W niedzielę spisywali się jednak wyśmienicie, a złoty medal zdobyli po pięknym meczu z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Zamościu, który wygrali 3:2.

Przegrani w finale zdobyli srebrne medale, a brązowe trafiły do rąk zawodniczek Uniwersytetu Warszawskiego i zawodników Politechniki Gdańskiej.

W imprezie udział wzięło szesnaście drużyn męskich i czternaście żeńskich. Turniej współfinansowany był ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Organizatorem imprezy był AZS Uniwersytetu Warszawskiego.

Komunikat końcowy i wyniki na stronie: AMP tenis stołowy

Wideo

Popup

btrrttbhrrbrtb