Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie zwyciężyła w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski w trójboju siłowym, które odbyły się w Katowicach. Studenci WAT okazali się lepsi od Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu i Politechniki Warszawskiej.

 

 

Ze złotymi medalami w klasyfikacjach indywidualnych wyjeżdżają z Katowic Paulina Grzybek (Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, kat. 57kg), Marika Zandecka (Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu, 63 kg), Julia Łakomska (Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach, 72 kg), Anna Niemczyk (Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, 84 kg) i Agata Sałamacha (Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Zamościu, +84 kg) oraz Mariusz Natusewicz (Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, 59 kg), Dawid Natorski (Politechnika Warszawska, 66 kg), Sebastian Sądej (Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy, 74 kg), Daniel Ilczyszyn (Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie, 83 kg), Mateusz Czechyra (Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie, 93 kg), Damian Głuchowski (Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii w Poznaniu, 105 kg), Łukasz Nizio (Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu, 120 kg) i Piotr Sadowski (Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie, +120 kg).

 

Ostatecznie w zawodach, których organizatorem był AZS Uniwersytetu Śląskiego, wystartowały 92 zawodniczki i 255 zawodników, reprezentujących 64 uczelnie z dwudziestu miast. Akademickie Mistrzostwa Polski w trójboju siłowym współfinansowane były ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 

Wideo

Popup

btrrttbhrrbrtb